פארק וואז'ינקי - Lazienki Park

פסלים, ארמון ואגם בלב הריאה הירוקה של ורשה

ורשה היא עיר תוססת מצד אחד אך מציעה גם מקומות מרגוע מצד שני. הריאה הירוקה הגדולה ביותר בורשה היא פארק וואז'ינקי (לז'ינקי). זהו פארק רחב ידיים, הפארק גדול ומגוון אשר אהוב על כולם - מקומיים וגם תיירים המחפשים מקום לנוח בו באמצע יום טיול.

פארק וואז'ינקי (Lazienki Park) כולל בתוכו שטחים ירוקים גדולים, שבילי הליכה, פינות מוצלות על ידי עצים גבוהים שביניהם מתרוצצים סנאים שיחכו בסבלנות למנה שלהם (במיוחד אגוזים שתוכלו לקנות בכניסה) וגם ציפורים שונות המעופפות בין שפע הצמחיה. בפארק וואז'ינקי ישנם אזורים מיוערים ופראיים יותר לצד גנים מטופחים בסגנון גנים מלכותיים מתקופת הבארוק, מבנים מעניינים, פסלים ואגמים.

פארק וואז'ינקי

לראות ולשמוע את שופן בפארק

בין שלל הפסלים והדמויות שבפארק וואז'ינקי, כולל דמויות רבות מן המיתולוגיה, ישנה אנדרטה מיוחדת, אנדרטת שופן. אנדרטת שופן היא ייחודית ומכל צד שתסתכלו עליה תוכלו לראות מראה שונה. בחודשי הקיץ מתקיימים לצד האנדרטה קונצרטים בהם מנוגנות יצירותיו של שופן. כך תוכלו לראות וגם לשמוע את שופן בפארק.

האגם עם הארמון

מבנה נוסף שלא ניתן להתעלם ממנו הוא הארמון על המים. על אגם גדול הנמצא במרכזו של הפארק ממוקם ארמון יפהפה, ארמון בלוודר שנקרא גם "הארמון על המים". היום הארמון על המים הוא גלריה בה ניתן לראות אוסף גדול של יצירות אמנות מן המאה ה- 17, רוב יצירות האמנות שייכות למלך סטניסלב אוגוסט. בעבר גרו במקום מלכים שונים.

הארמון כולל בתוכו מספר קומות, כל קומה משתרעת על פני מספר מפלסים. יש בארמון מספר חדרי אירוח וגלריות שנעים לשוטט בהם. הארמון הפך למוזיאון לאחר שחולצו ממנו יצירות ששרדו את מלחמת העולם השניה.

פארק וואז'ינקי בשעות הערב

הבית הלבן סטייל ורשה

מבנה מעניין נוסף בפארק וואז'ינקי מכונה "הבית הלבן". הבית היה שייך למלך אוגוסט, בית בן שבעה חדרים שהיה מקום מפלט עבור המלך. סביב המבנה ישנו פרדס קטן ובתוכו מוצגים היום פסלים של אמנים פולנים שונים.

פארק ואז'ינקי הוא מסוג המקומות שגם עם מספר ביקורים בהם, בכל פעם יש משהו חדש לגלות: בכל עונה הפארק נראה שונה, הפריחה באביב, השלג בחורף או השלכת בסתיו משנים את מראה הפארק לחלוטין. בעלי החיים המתרוצצים בו יהפכו בו כל ביקור לחוויה והפסלים והמבנים  שבו הם כה רבים שתמיד אפשר לגלות משהו חדש.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך